Projekty domów na wąską działkę

(107 projektów) zwiń opisy

Projekty domów na wąską działkę stanowią szczególną kategorię w naszej ofercie. Wśród proponowanych rozwiązań znajdują się domy do zabudowy wolnostojącej, szeregowej oraz tzw. bliźniaki. Warto wiedzieć, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, na działkach o szerokości mniejszej niż 16m dopuszczalne jest usytuowanie budynku w odległości 1,5 metra od granicy przynależnego terenu. Mając pojęcie o legislacjach łatwiej wybrać odpowiednią dla siebie propozycję zabudowy. Dowiedz się więcej tutaj...
Nasza oferta dowodzi, że projekty domu na wąską działkę nie muszą być nudne, małe i pozbawione szeregu udogodnień. Wręcz przeciwnie. Niewielka przestrzeń zmusza do kreatywnego myślenia, do tworzenia rozwiązań funkcjonalnych i pomysłowych. Dzięki temu nawet na takiej “problematycznej” działce stanąć może dom o wyszukanych parametrach użytkowych i estetycznych. Proponujemy interesujące rozwiązania zarówno budynków parterowych, jak i piętrowych. Faworytem będą oczywiście domy z kondygnacją ponad parterem - wykorzystanie przestrzeni pionowej jest wydajnym sposobem zagospodarowania ograniczonej powierzchni wąskiej działki.
Wąski teren inwestycji ogranicza nieco ilość wariacji, jakim można poddać układ wnętrza. Pomimo tego w naszej ofercie znajdują się rozwiązania dostosowane do działek o różnych wymiarach - do 12 m, 14 m, czy 16m szerokości. Posiadamy także projekty dostosowane do mieszkania w różnych warunkach oświetleniowych oraz z dowolnym usytuowaniem względem drogi dojazdowej. Sprzyja temu możliwość zakupu projektu w odbiciu lustrzanym.
W projektach domów na wąską działkę wykorzystujemy często fakt, że bliżej granicy można dosunąć pomieszczenia nieposiadające okien. Stąd nieraz występują tu nieoświetlone słońcem łazienki czy pomieszczenia techniczne i magazynowe. Nierzadko stosowany jest też garaż (jedno lub dwustanowiskowy), charakterystycznie wysunięty z bryły budynku. Innym rozwiązaniem specyficznym dla tego typu domów jest zastosowanie innowacyjnych rozwiązań, np. świetlików dachowych i ścianek z pustaka szklanego. Powszechna dostępność nowoczesnych materiałów i technologii budowlanych sprawia, że wykorzystanie ich nie podnosi znacząco ceny budynku.
Dom na wąskiej działce wcale nie musi być mały, niefunkcjonalny oraz niewygodny. Właściwie dobrany, z przemyślanym rozmieszczeniem poszczególnych pomieszczeń będzie podobnie komfortowy i ekonomiczny, jak ten na dużej, przestrzennej działce. Dzięki nowoczesnym technologiom i nowym technikom architektonicznym, można stworzyć dom prezentujący się doskonale na niedużej powierzchni, a jednocześnie ustawny oraz praktyczny. Z kolei odpowiednia ilość pomieszczeń sprawi, że bez większych trudności zostanie zaaranżowana ergonomiczna kuchnia czy łazienka, a salon, sypialnia i garderoba będą ze sobą idealnie zintegrowane.
Atutem działek wąskich często bywa ich duża długość. Piękny ogród jest zaś najlepszym zwieńczeniem wygodnego domu.