Projekty domów z poddaszem użytkowym

(265 projektów) zwiń opisy

Zapraszamy do zapoznania się z najbardziej popularną kategorią projektów domów. Dom z poddaszem, przekryty wysokim, spadzistym dachem dominuje w naszym krajobrazie i nieraz faworyzują go zapisy Planów Miejscowych. Jest to też naturalne rozwiązanie, optymalne pod względem kosztów budowy. Dlatego nie może dziwić, że projekt domu z komfortowym i funkcjonalnym poddaszem jest pożądany przez niejednego inwestora.
W tym prostym z pozoru schemacie proponujemy cały wachlarz oryginalnych rozwiązań. Szlachetne w swojej prostocie domki z dwuspadowym dachem, promieniujące swoistym ciepłem dachy wielospadowe, dostojne dworki czy domy drewniane.
Wśród naszych projektów nie brakuje też rozwiązań nowoczesnych o zdecydowanych liniach i subtelnych zestawieniach kolorystyczno – materiałowych. Szeroka oferta bogata jest zarówno w projekty małych, tanich w budowie domów do 100m² czy 120 m², jak i wystawnych rezydencji, a także bliźniaków i szeregówek.
Ten rodzaj architektury domu wprowadza klarowny podział na parter jako ogólnodostępną strefę dzienną i poddasze traktowane jako strefa sypialna. W naszej ofercie znajdą Państwo różnorodne układy wnętrza. Projekty domów z garażem jedno lub dwustanowiskowym. Z kuchnią od frontu jak i od ogrodu. Z pomieszczeniami gospodarczymi zarówno w strefie dziennej, jak i nocnej. Nie zawiodą się również osoby poszukujące domu z piwnicą.
Wybierając projekt domu, większość ludzi pyta o dostępność garażu oraz o możliwości późniejszej adaptacji przyjętych rozwiązań. Staramy się udoskonalać naszą ofertę, a więc wiele popularnych układów posiada wariant z oraz bez garażu. Adaptacja projektu z poddaszem użytkowym bywa problematyczna zwłaszcza w dużych domach, w których występuje bardziej skomplikowana konstrukcja więźby. Aby maksymalnie ułatwić naszym klientom ten proces, wprowadziliśmy na naszej stronie wyszukiwarkę pracowni, które zajmują się adaptacją. Można ją znaleźć tutaj.
Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i ułatwić planowanie budowy, projekty obejmują dodatkowo kosztorysy oraz listę materiałów budowlanych, których użycie będzie najbardziej optymalne. Stosujemy rozwiązania powszechnie dostępne, umożliwiając w ten sposób budowę w każdym rejonie kraju oraz stosowanie licznych zamienników.
Rozważając kupno projektu, zawsze kluczowym zagadnieniem jest jego lokalizacja. W Polsce Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego oraz Decyzje o Warunkach Zabudowy najczęściej pozwalają na zabudowę o określonych parametrach dachu (kąt, rodzaj dachówki). Pośród projektów dostępnych w naszej pracowni, znaleźć można rozwiązania dostosowane zarówno do działek o różnej wielkości czy określonym sposobie zabudowy, jak i do różnorodnych zapisów określających jego formę (np. kąt dachu). Posiadamy projekty dopasowane do różnych warunków nasłonecznienia i orientacji względem stron świata, o różnych konstrukcjach więźby czy przeznaczone na wąską działkę (do 16 m szerokości).
Malownicze domy ze spadzistym dachem są również najczęściej stosowanym rozwiązaniem w przypadku działek z dużym spadkiem terenu. Mają na względzie ten fakt, wprowadziliśmy na naszej stronie oddzielną kategorię projektów: Domy na skarpie.