Projekty domów z poddaszem użytkowym

(247 projektów) zwiń opisy

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z najbardziej popularną kategorią projektów domów. Dom z poddaszem, przykryty wysokim, spadzistym dachem dominuje w naszym krajobrazie. Dlatego optymalne wykorzystanie przestrzeni poddasza jest nieraz rozwiązaniem pożądanym i racjonalnym.

W tym prostym z pozoru schemacie proponujemy cały wachlarz oryginalnych rozwiązań. Szlachetne w swojej prostocie domki z dwuspadowym dachem, promieniujące swoistym ciepłem dachy wielospadowe, dostojne dwory czy domy drewniane.

Wśród naszych projektów nie brakuje też rozwiązań nowoczesnych o zdecydowanych liniach i subtelnych zestawieniach kolorystyczno – materiałowych. Szeroka oferta bogata jest zarówno w projekty małych, tanich w budowie domów do 120 m², jak i wystawnych rezydencji, a także bliźniaków i szeregówek.

Ten rodzaj architektury domu wprowadza klarowny podział na parter jako ogólnodostępną strefę dzienną i poddasze traktowane jako strefa sypialna. W naszej ofercie znajdą Państwo różnorodne układy wnętrza. Projekty domów z garażem jedno lub dwustanowiskowym. Z kuchnią od frontu jak i od ogrodu. Z pomieszczeniami gospodarczymi zarówno w strefie dziennej, jak i nocnej. Nie zawiodą się również osoby poszukujące domu z piwnicą.

Projekty z garażem oraz adaptacja projektu – popularne pytania

Wybierając projekt domu, większość ludzi pyta o dostępność garażu oraz o możliwości późniejszej adaptacji przyjętych rozwiązań. Staramy się udoskonalać naszą ofertę, a więc wiele popularnych układów posiada wariant z oraz bez garażu. Adaptacja projektu z poddaszem użytkowym bywa problematyczna zwłaszcza w dużych domach, w których występuje bardziej skomplikowana konstrukcja więźby. Aby maksymalnie ułatwić naszym klientom ten proces, wprowadziliśmy na naszej stronie wyszukiwarkę pracowni, które zajmują się adaptacją. Można ją znaleźć tutaj.

Dom z poddaszem użytkowym a działki budowlane

Rozważając kupno projektu, zawsze kluczowym zagadnieniem jest jego lokalizacja. W Polsce Miejsowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego oraz Decyzje o Warunkach Zabudowy najczęściej pozwalają na zabudowę o określonych parametrach dachu (kąt, rodzaj dachówki). Pośród projektów dostępnych w naszej pracowni, znaleźć można rozwiązania dostosowane zarówno do działek o różnej wielkości czy określonym sposobie zabudowy, jak i do różnorodnych zapisów określających jego formę (np. kąt dachu). Posiadamy projekty dopasowane do różnych warunków nasłonecznienia i orientacji względem stron świata, o różnych konstrukcjach więźby czy przeznaczone na wąską działkę (do 16 m szerokości).

Malownicze domy ze spadzistym dachem są również najczęściej stosowanym rozwiązaniem w przypadku działek z dużym spadkiem terenu. Mają na względzie ten fakt, wprowadziliśmy na naszej stronie oddzielną kategorię projektów: „Domy na skarpie” (przejdź do kategorii).